Kamera samochodowa w starym aucie, krok po kroku

Instalacja kamery samochodowej to świetny sposób na ochronę siebie i swoich pasażerów przed ewentualnymi oszustwami. Dzięki niej można również rejestrować wszystko, co dzieje się w samochodzie, w tym również własną jazdę.

Rejestrator może być zainstalowany w każdym samochodzie, nawet w tych starych. Instalacja nie wymaga specjalnych umiejętności, ale może zająć trochę czasu (maksymalnie 1-2 godziny), w zależności od modelu samochodu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wybrać najbardziej dogodne miejsce dla urządzenia w samochodzie. Zwróć uwagę na to, że nie powinno być ono zasłonięte przez odzież, w przeciwnym razie może nie działać prawidłowo podczas nagrywania. Lepiej jest zamontować je jak najbliżej fotela kierowcy — w ten sposób będziesz mógł łatwo kontrolować, czy działa, czy nie. Jeśli masz kamerę, możesz użyć jej ekranu, aby sprawdzić, czy kamera działa, czy nie.

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową?

Nawet jeśli prowadzimy samochód bezpiecznie, nierzadko popełniamy błędy. Najczęstszym z nich jest nieprzestrzeganie przepisów drogowych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy w samochodzie znajdują się dzieci. Niektórzy kierowcy zachowują się spokojniej niż inni, ale zaskakujące jest to, jak wielu kierowców nie ma pojęcia o tym, czy fotelik jest prawidłowo zamontowany, czy samo dziecko siedzi w nim prawidłowo.

Pamiętajmy, że przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodach są bardzo szczegółowe. Warto regularnie sprawdzać, czy dziecko zostało prawidłowo umieszczone w foteliku i zapięte pasami bezpieczeństwa.

Zasadniczo dzieci w wieku od 6 do 15 lat powinny jeździć w fotelikach. Jeśli jednak mamy starsze dziecko, którego nie da się posadzić na zwykłym foteliku, to można zastosować pas bezpieczeństwa na przednim siedzeniu z dodatkowym pasem naramiennym (montaż wymaga wywiercenia otworów w podwoziu pojazdu). A gdy jedziemy z dorosłym pasażerem, należy umieścić fotelik podwyższający na własnym fotelu i zapiąć go pasem bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz nagrać swoją jazdę, to może przyda Ci się kamera? Proszę nie zapominać, że nagrywanie filmów z Państwa podróży narusza prawo innych osób do prywatności. Należy zrozumieć, że dokonując takich nagrań, rezygnujemy z prawa do prywatności.

Instalacja kamery samochodowej

Przede wszystkim musisz wybrać miejsce, w którym zainstalujesz swoją kamerę samochodową. Można to zrobić na kilka sposobów — za pomocą przyssawki lub samoprzylepnej podkładki, za pomocą rzepa lub uchwytu. Warto skorzystać z jednej z dwóch pierwszych opcji, ponieważ użycie uchwytu może negatywnie wpłynąć na czytelność obrazu.

Kamera samochodowa powinna być zamontowana na takiej wysokości, aby nie przeszkadzała w oglądaniu drogi, ale również powinna być dyskretna i ukryta przed wzrokiem, aby nie rozpraszać uwagi kierowcy.

Najpopularniejszym wariantem jest zainstalowanie kamery na przedniej szybie, można ją jeszcze zainstalować na lusterku wstecznym umieszczonym centralnie i w miejscu, w którym dodatkowy element nie będzie ograniczać widoczności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.