W jaki sposób przyciemniać szyby w aucie osobowym?
Przechodząc do przyciemniania szyb, można zauważyć, że nie chodzi tylko o część estetyczną. Jest to bardzo przydatny szczegół wyposażenia samochodowego. Szkło przedniej szyby nie tylko chroni Cię przed promieniami UV, ale także stanowi barierę przed cząsteczkami nawiewu. Dodatkowo, przejrzystość szkła zmniejsza się pod wpływem zabrudzenia, co pozwala lepiej unikać wypadków w złych warunkach pogodowych. Przyciemnianie szyb w samochodzie jest obecnie bardzo popularne nie tylko ze względu na fakt, że można cieszyć się jego efektem wizualnym, ale dlatego, że jest to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, która chroni zarówno Ciebie, jak i Twoich pasażerów. Przyciemniane szyby to atrakcyjny i sprawdzony w przemyśle sposób na zwiększenie wartości pojazdu. Oprócz poprawy wyglądu Twojego pojazdu i zwiększenia jego wartości przy odsprzedaży, przyciemnianie szyb zmniejsza nagrzewanie się wnętrza, zwiększa prywatność i poprawia ogólny komfort pasażerów.
Przyciemnianie szyb a prawo
Czy to w celu ochrony przed promieniami słonecznymi, czy też w celu ochłodzenia wnętrza samochodu, wielu kierowców podejmuje próby poprawy jego stylu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że przyciemnianie szyb zależy od konkretnych parametrów, a także od jego legalności.
„Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.”
art. 66, ust. 1, pkt 5 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Zapewnienie odpowiedniej przepuszczalności światła szyb samochodowych, to też, pamiętajmy, kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szyby przednie i boczne przednie powinny mieć przepuszczalność światła nie niższą, niż 70%. Warto uwzględnić fakt, iż producenci często do produkcji szkła dodają już warstwy i komponenty zmniejszające przepuszczalność światła. Bardzo ważne po oklejeniu jest zmierzenie przepuszczalności, zanim zrobi to za nas policja. W przypadku szyb bocznych i tylnych możemy popuścić wodze fantazji i zaklejać je sobie w dowolny sposób. Przyciemnianie szyb tylnych bocznych i tylnej szyby pojazdu zmniejsza co prawda widoczność w lusterku wstecznym, ale z drugiej strony lepiej uchroni pasażerów lub dobytek pozostawiony na tylnym siedzeniu pojazdu przed wzrokiem osób niepowołanych.
Metody przyciemniania szyb
Jeśli zdecydujesz się na samodzielne przyciemnianie szyb samochodowych, zaleca się wybranie droższej opcji foliowej. Zapewni to wysoki poziom trwałości i pozwoli cieszyć się przyciemnionymi szybami przez wiele lat. Przyciemnianie folią jest szczególnie odpowiednie, jeśli nie zamierzasz ich w najbliższym czasie ponownie przyciemniać. Z drugiej strony, jeśli jest to wygląd, który ma znaczenie i nie masz zamiaru kiedykolwiek ponownie barwić je, a następnie metoda pieca może być dla Ciebie, ponieważ daje bardzo ostre wykończenie, że wiele nowych samochodów zatrudniają.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.